Raukšlėta oda

Raukšlėta oda

RAUKŠLĖTA oda. Senstant odai, lėtėja jos regeneracija (t.y. odos ląstelių atsinaujinimas), grubėja raginis sluoksnis, oda sausėja, dėl lėtėjančios riebalinių liaukų veiklos, netenka drėgmės, mažėja jos elastingumas, krenta odos tonusas, plonėja epidermis, atsiranda pigmentacija.
Raukšlių atsiradimą lemia daugelis faktorių:

  • genetika – chronologinis senėjimas dėl amžiaus,
  • aplinka – saulė, vėjas, šaltis, teršalai, laisvieji radikalai,
  • gyvenimo būdas – dietų laikymasis, tabakas, alkoholis, stresas, netaisyklinga mityba,
  • mechaniniai veiksniai – tai natūralūs pasikartojantys veido raumenų judesiai, dėl kurių susidaro pirmosios raukšlės.

Vidutiniškai senėjimo požymiai atsiranda apie 25-sius gyvenimo metus – oda pradeda plonėti, pasirodo negilios raukšlės – nosies ir lūpų raukšlės, raukšlės apie akis („žąsų kojelės“), antakių suraukimo raukšlės, kaktos raukšlės (pykčio ar rūpesčio raukšlės). Mimikos raukšlelėms mažinti efektyviausios yra priemonės su peptidais, kurios atpalaiduoja mimikos raumenis.

Apie 40-osius gyvenimo metus sumažėja odos elastingumas, raukšlės išryškėja ant skruostų, vokų, kaktos ir kaklo. Oda praranda elastingumą ir stangrumą. Tada tiktų priemonės su kamieninėmis ląstelėmis, kurios aktyvuoja natūralias odos medžiagų apykaitos gebas.

Premenopauzės ir menopauzės metu veido ovalas tampa nebe toks ryškus, atsiranda sukritęs pagurklis, raukšlės tampa dar ryškesnės. Tuomet tiktų naudoti kremus nuo raukšlių su fitohormonais, elastinu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus publikuojamas.